Ковънтри и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:3 на Уембли в

...

НА ЖИВО: Ковънтри - Манчестър Юнайтед 1:3, Симс върна един гол

Ковънтри и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:3  на " Уембли " в полуфинален конфликт за ФА Къп.

В първите 15 минути отсъстваха чистите голови положения, като Манчестър Юнайтед владееше повече топката, само че опитваше да откри празните пространства в отбраната на своя противник и търпеливо владееше.

В 19-а минута Маркъс Рашфорд получи превъзходен пас от Каземиро, а британският нападател бе самичък против вратаря, само че ударът му с левия крайник от чиста позиция не бе прецизен. Диого Далот получи топката на десния фланг в 23-а минута, като пусна паралелен пас на голлинията, който бе приключен по великолепен метод от Скот МакТоминей, а Брадли Колинс трябваше да се оправи по-добре в тази обстановка - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

В 40-а минута Джош Екълс изпрати късо подаване в наказателното поле, като Елис Симс овладя топката с едно допиране, само че един от бранителите му я лиши и почисти в сигурност. Малко по-късно Маркъс Рашфорд получи превъзходен пас в рискова зона, като британският национал шутира в близкия ъгъл, само че Брадли Колинс блесна със ужасно избавяне, избивайки в корнер.

От последвалия ъглов удар Бруно Фернандеш центрира, като откри Хари Магуайър, който се извиси високо, насочвайки неспасяем удар с глава, правейки резултата 2:0 за Манчестър Юнайтед.

В 48-а минута Бруно Фернандеш доближи първи до отбита топка и опита да преодолее вратаря от далечно разстояние. Ударът беше порядъчен, само че прелетя малко настрана от дясната греда. Десетина минути по-късно Бруно Фернандеш показва по великолепен метод бързината и дрибъла си, маневрирайки около няколко бранители и стреля от наказателното поле. Топката беше отклонена и мина около застиналия Брадли Колинс - 3:0 за Манчестър Юнайтед.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ковънтри:  40. Брадли Колинс, 21. Джейк Бидуел, 27. Милан ван Евейк, 28. Джош Екълс, 13. Лиъм Китчинг, 22. Джоел Латибеадуиере, 10. Калъм О`Хеър, 11. Хаджи Рейт, 9. Елиф Симс, 4. Боби Томас, 14. Бен Шийф

Манчестър Юнайтед:  24. Андре Онана, 20. Диого Далот, 5. Хари Магуайър, 39. Скот МакТоминей, 29. Аарън-Уан Бисака, 18. Каземиро, 37. Коби Мейну, 10. Маркъс Рашфорд, 8. Бруно Фернандеш, 17. Алехандро Гарначо, 11. Расмус Хойлунд